Paraméterek
Aktuális növénymagasság cseréppel együtt | 110-140 cm |
Élőhely | Napos |
Termékleírás
Satsuma - mandarin fa
Mandarino Satsuma Miyagawa (Citrus unshiu)
Érés korai: szeptember harmadik dekádja és október első dekádja között.
A Citrus unshiu egy félig mag nélküli és könnyen hámozható citrusfélék, más néven miyagawa mandarin, unshu mikan, hidegtűrő mandarin, satsuma mandarin, satsuma narancs, naartjie és mandarin. A Citrus unshiu nevét Unshu-ról, a mandarin narancs híres termesztési területéről kapta Japánban, a késő Edo-korszakban.
Fa jellemzői
A Mandarin Satsuma Miyagawa egy sötétzöld levelű, cserje-szerű keleti citrusféle.
Közepes méretű, közepes erejű, kiterjedt gömb alakú, magas és állandó termőképességű sejtmag eredetű fajta.
Gyümölcs jellemzői
Gyümölcse közepes méretű, 70-120 grammos, pólusainál benyomott gömb alakú. Héja a sárgától az intenzív narancssárgáig terjed, sima, vékony, könnyen hámozható. A gyümölcshús sárgás-narancssárga, lágy, mag nélküli, lédús, édes.
Gyümölcse gömbölyű, közepes vastagságú héjjal, édes gyümölcslével. A Mandarin Satsuma Miyagawa sajátossága abban rejlik, hogy általában korán, már zölden felhasználják. Sokáig ne hagyjuk a termést a fán, mert visszaszárad és szivacsos állományú lesz.
A Mandarin Satsuma Miyagawa gyümölcse még mindig klasszikus mandarinként használható, melyet likőrök, édességek, krémek és parfümök készítésére használnak, és kiváló megelőzésre a különböző betegségek ellen.
Általában frissen fogyasztják, de felhasználható gyümölcslevek, lekvárok, fagylaltok és likőrök készítésére is.
Egyéb információ
A terméket ábrázoló kép a növény fejlődésének egy lehetséges példáját mutatja be. Kérjük, vegye figyelembe a termékleírásban adott tájékoztatást.
A termék rendelkezésre állása adott esetben eltérhet az áruházban a szállítási információban megjelölt adatoktól!
Citrusok gondozási útmutatója
Ha Ön vegetációs időszakban rendelte meg a növényt (június-szeptember) akkor tegye félárnyékos helyre, lehetőleg a délutáni naptól védve, és rendszeresen öntözze, illetve tetszés szerint ültesse át, lehetőleg egy kicsivel nagyobb cserépbe. Használjon enyhén savanyú talajt, ha lehetősége van rá, lehetőleg szálas tőzeget.
Ha rendelését a vegetációs időszakon kívül rendelte, tegye hideg helyre, hogy ne fázzon meg. (0-8 fok) Ne vigye a lakásba, mert a citrusfélék nem tolerálják a lakások klímáját. A locsolással vigyázzon, mert a teleltetési időben a gyökérzete 80%-ban leáll, azok parafásodnak, így a legkisebb víz mennyiség is olyan károsodásokat indít el, amely visszafordíthatatlan lehet.
A fagyok elmúltával vigye a növényt szabadba, és fokozatosan szoktassa a kinti levegőhöz, és a locsolást nagyon óvatosan kezdje meg, hisz a gyökerek regenerálódása 1 hónapot is igénybe vehet. A hajtások megjelenésével kezdjük óvatosan öntözni őket. A virágzáshoz nem kell víz.
Ha Ön azt tapasztalja, hogy hullik a levélzet, illetve a virágzat, akkor túlöntözte a növényt. Sosem a talajfelszínt kell vizsgálni, hanem a mélyebb rétegeket. A citrusfélék átültetését június közepétől végezze el, lehetőleg augusztus elejéig, hogy a teleltetés előtt tudjon begyökeresedni. A vegetációs időszakban a rendszeres öntözés elengedhetetlen. Használjon eső vizet vagy állott vizet. A citrusok nagyon tápanyag kedvelő növények, így áprilistól-októberig műtrágyázni kell őket. Használjon összetett műtrágyákat, havi, háromhavi, vagy fél éves lebomlásban. Ha segítségre van szüksége, a facebookon megtalálja a Citrusok Magyarországon nevű csoportot, és a nap 24 órájában a segítségére lesznek.