Paraméterek
Aktuális növénymagasság cseréppel együtt | 110-140 cm |
Élőhely | Napos |
Termékleírás
Ádám Almája 'Pomo d'Adamo' - citromfa
A Pomo d'Adamo Gallesio (1811) szerint a „Lumie” nevű hibridek csoportjába tartozik. Galllesio szerint ez a növény a narancs és a citrom hibridje lehet, és ősidők óta ismert. Marco Polo 1270-ben látta a Pomo d'Adamo-t Perzsiában (ma Irán), az arabok hozták el Palesztinába a 12. században. Jacques de Vitry francia történész pedig a 13. század eleji Histoire de Jerusalem című művében említi, hogy Palesztinában látta, ahová a keresztes hadjáratok idején járt. Ezt követően 1595-ben Agostino del Riccio, 1646-ban Ferrari, 1708-ban Volkamer és más újabb botanikai szerzők írták le.
Fa jellemzői
A növény közepes méretű, kerekded, kiterjedt, egyenes növekedésű; ágak nélkül vagy kevés tövissel. Levelei tojásdadok-lándzsásak, nagyok, néha fogazott szélűek, szárnyatlan vagy enyhén szárnyas levélnyéllel. Virágai nagyok, illatosak, krémfehérek, lilás árnyalatúak, főleg egyenként helyezkednek el, de az ágak tetején csoportosulnak.
A nagyon nagy termések, különböző formájúak, a gömbtől a tojásdad-hosszúkás alakúig, néha jól látható areoláris barázdával. Héja citromsárga színű, de kevésbé intenzív, sima vagy enyhén hullámos, vastag és savanykás gyümölcshús jellemzi.
Egyéb információ
A terméket ábrázoló kép a növény fejlődésének egy lehetséges példáját mutatja be. Kérjük, vegye figyelembe a termékleírásban adott tájékoztatást.
A termék rendelkezésre állása adott esetben eltérhet az áruházban a szállítási információban megjelölt adatoktól!
Citrusok gondozási útmutatója
Ha Ön vegetációs időszakban rendelte meg a növényt (június-szeptember) akkor tegye félárnyékos helyre, lehetőleg a délutáni naptól védve, és rendszeresen öntözze, illetve tetszés szerint ültesse át, lehetőleg egy kicsivel nagyobb cserépbe. Használjon enyhén savanyú talajt, ha lehetősége van rá, lehetőleg szálas tőzeget.
Ha rendelését a vegetációs időszakon kívül rendelte, tegye hideg helyre, hogy ne fázzon meg. (0-8 fok) Ne vigye a lakásba, mert a citrusfélék nem tolerálják a lakások klímáját. A locsolással vigyázzon, mert a teleltetési időben a gyökérzete 80%-ban leáll, azok parafásodnak, így a legkisebb víz mennyiség is olyan károsodásokat indít el, amely visszafordíthatatlan lehet.
A fagyok elmúltával vigye a növényt szabadba, és fokozatosan szoktassa a kinti levegőhöz, és a locsolást nagyon óvatosan kezdje meg, hisz a gyökerek regenerálódása 1 hónapot is igénybe vehet. A hajtások megjelenésével kezdjük óvatosan öntözni őket. A virágzáshoz nem kell víz.
Ha Ön azt tapasztalja, hogy hullik a levélzet, illetve a virágzat, akkor túlöntözte a növényt. Sosem a talajfelszínt kell vizsgálni, hanem a mélyebb rétegeket. A citrusfélék átültetését június közepétől végezze el, lehetőleg augusztus elejéig, hogy a teleltetés előtt tudjon begyökeresedni. A vegetációs időszakban a rendszeres öntözés elengedhetetlen. Használjon eső vizet vagy állott vizet. A citrusok nagyon tápanyag kedvelő növények, így áprilistól-októberig műtrágyázni kell őket. Használjon összetett műtrágyákat, havi, háromhavi, vagy fél éves lebomlásban. Ha segítségre van szüksége, a facebookon megtalálja a Citrusok Magyarországon nevű csoportot, és a nap 24 órájában a segítségére lesznek.