Paraméterek
Aktuális növénymagasság cseréppel együtt | 110-140 cm |
Élőhely | Napos |
Termékleírás
Ausztrál Sivatagi Lime - Eremocitrus glauca - citromfa
Az ausztrál sivatagi lime (Eremocitrus glauca) egy különleges limefajta.
Ahogy a neve is mutatja, Ausztráliából származik, ahol a száraz övezetekben vadon termett. Valójában az északkelet-ausztráliai „száraz sztyeppén” is képes volt szaporodni. Az Eremocitrus glauca növény nagyon jól tűri a sóban gazdag talajokat és a vízhiányt!
Az ausztrál sivatagi lime a konyhában is jól használható. A gyümölcsöt úgy használjuk, mint a citromot, kifacsarva. A lé azonban ahelyett, hogy folyékony lenne, aromás „kis szemcsékből” áll. Lekvárnak csodálatos, de halakhoz, húsokhoz, zöldségekhez használva is kiváló! Frissítő teát is készíthet belőle!
Dísznövényként is használható, különleges szürke színe és alakja miatt.
Ezt a fajtát úgy kell gondozni, mint egy normál citromot.
Fa jellemzői
A növény közepesen erős, hosszú, lefelé hajló ágakkal, ritkán elhelyezkedő tüskékkel. A levél keskeny és hosszúkás, zöldes-szürke színű (innen a glauca név). Az éghajlati viszonyoktól függően szeptembertől novemberig érik. Az év folyamán többször is virágozhat, bár a fő virágzási idő tavasszal van.
Gyümölcs jellemzői
A gyümölcs egy kis citrusféle, körülbelül mogyoró nagyságú, belül ízletes szemcsékkel, amelyek mindenféle ételek ízesítésére alkalmasak. Az íze nagyon érdekes, héja és a gyümölcshús aromás. Kívül világoszöldtől enyhén sárgáig terjedő színű, a betakarítási időtől függően. Gyümölcshúsa világoszöld és sárga színű.
Egyéb információ
A terméket ábrázoló kép a növény fejlődésének egy lehetséges példáját mutatja be. Kérjük, vegye figyelembe a termékleírásban adott tájékoztatást.
A termék rendelkezésre állása adott esetben eltérhet az áruházban a szállítási információban megjelölt adatoktól!
Citrusok gondozási útmutatója
Ha Ön vegetációs időszakban rendelte meg a növényt (június-szeptember) akkor tegye félárnyékos helyre, lehetőleg a délutáni naptól védve, és rendszeresen öntözze, illetve tetszés szerint ültesse át, lehetőleg egy kicsivel nagyobb cserépbe. Használjon enyhén savanyú talajt, ha lehetősége van rá, lehetőleg szálas tőzeget.
Ha rendelését a vegetációs időszakon kívül rendelte, tegye hideg helyre, hogy ne fázzon meg. (0-8 fok) Ne vigye a lakásba, mert a citrusfélék nem tolerálják a lakások klímáját. A locsolással vigyázzon, mert a teleltetési időben a gyökérzete 80%-ban leáll, azok parafásodnak, így a legkisebb víz mennyiség is olyan károsodásokat indít el, amely visszafordíthatatlan lehet.
A fagyok elmúltával vigye a növényt szabadba, és fokozatosan szoktassa a kinti levegőhöz, és a locsolást nagyon óvatosan kezdje meg, hisz a gyökerek regenerálódása 1 hónapot is igénybe vehet. A hajtások megjelenésével kezdjük óvatosan öntözni őket. A virágzáshoz nem kell víz.
Ha Ön azt tapasztalja, hogy hullik a levélzet, illetve a virágzat, akkor túlöntözte a növényt. Sosem a talajfelszínt kell vizsgálni, hanem a mélyebb rétegeket. A citrusfélék átültetését június közepétől végezze el, lehetőleg augusztus elejéig, hogy a teleltetés előtt tudjon begyökeresedni. A vegetációs időszakban a rendszeres öntözés elengedhetetlen. Használjon eső vizet vagy állott vizet. A citrusok nagyon tápanyag kedvelő növények, így áprilistól-októberig műtrágyázni kell őket. Használjon összetett műtrágyákat, havi, háromhavi, vagy fél éves lebomlásban. Ha segítségre van szüksége, a facebookon megtalálja a Citrusok Magyarországon nevű csoportot, és a nap 24 órájában a segítségére lesznek.